švestek

Výsadba slivoně: kdy a jak na to?

Výběr správné doby pro výsadbu švestky je jako kouzlo, které vám otevře dveře k bohaté úrodě a zdravému stromu. Ideální doba je na podzim nebo na jaře, kdy je půda vlhká a teplotní šoky nejsou tak dr přečtěte si více »

jahody

Objevování půvabu sazenic jahod

Sazenice jahodníku se na první pohled příliš neliší od tradičních bobulovin. Zvídaví zahrádkáři však vědí, že tyto malé zelené keříky skrývají úžasné dílo přírody. Sazenice jahodníku jsou víc než pou přečtěte si více »

sazenice lesních jahod

Nejlepší odrůdy lesních jahod pro domácí zahradu

Lesní jahody mají malé, červené plody se sladkou aromatickou chutí. Rostlina má nízké nároky a zabírá málo místa. Závěsné odrůdy lesních jahod vypadají skvěle v balkónových nádobách nebo v ozdobných přečtěte si více »

 

Objevování půvabu sazenic jahod

Sazenice jahodníku se na první pohled příliš neliší od tradičních bobulovin. Zvídaví zahrádkáři však vědí, že tyto malé zelené keříky skrývají úžasné dílo přírody. Sazenice jahodníku jsou víc než pouhým druhem divokých jahod skutečným pokladem, který lze pěstovat jak venku, tak v květináčích. Při výběru sazenic stojí za povšimnutí jedna zajímavá skutečnost. Ačkoli se jahodník může podobat jahodě, ...

Nejlepší odrůdy lesních jahod pro domácí zahradu

Lesní jahody mají malé, červené plody se sladkou aromatickou chutí. Rostlina má nízké nároky a zabírá málo místa. Závěsné odrůdy lesních jahod vypadají skvěle v balkónových nádobách nebo v ozdobných květináčích. Lesní jahody konzumované přímo z keře jsou oblíbenou pochoutkou dětí, toto zdravé ovoce je bohatým zdrojem vitamínů a vlákniny. Pěstování lesních jahod se daří v podstatě na každé zahradě ...